DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Lexus Z Kovárny

přezdívky Lexušák, Jánošík,Trdlo, Kozlík, Mimino, Dítě, Klučík, Chlapeček, Tervin, pan Zrzavý nebo Dokonalý a spousty dalších

 

 

Datum narození:

22.5.2007                                                                                

Číslo zápisu:

ČMKU/BOT/3256/07

Zdraví:

PRA/C neg., DKK 2/2 a DLK 0/0

Chovnost:

Chovný - PT 92A - roura, smeták a kokos

Zkoušky:

ZOP, ZVOP, LA1 ,LA 2, FLY 19, nominován na MS BO 2010

Výstavy:

CAC, ČKŠ, Velmi nadějný 1, Výborný 2 na Světové výstavě

Potomci:

 

Chovatel:

Hana Pisarčíková, Z Kovárny

Na Lexušátko jsem si musela dlouho čekat. Zamluveného jsem ho měla ještě před samotným krytím a pak toužebně očekávala, zda Vega zabřezne a poté, jestli se narodí min. dva kloučci :o) A nakonec se jich narodilo celkem pět a jedna holčička. Vrh byl natolik vyrovnaný, že až v šesti týdnech věku jsem definitivně řekla, kterého chci. A to pejska s bílým obojkem, který málem putoval do Anglie, ale štěstí stálo při nás a tak o týden později jel do Prahy za Huckem a mnou :o) Musím říct, že Lexušátko je úplně jiný než Huck. Je to neuvěřitelný mazel, pořád se chce mazlit a vyhledává mojí společnost jak je to jen možné. Neustále za mnou chodí a dělá mi společnost všude na cestách.

Lexus byl pořizován hlavně na agility, ale nakonec okolnosti ukázali, že je šikovný nejen na agility, ale jde mu i flyball, který běhá jako jediný BOT v ČR. Také složil ZVOP, kdy prokázal svoje pastevecké vlohy a poradil si i s Láďou :o) Má krásnou poslušnost, ale bohužel na samotný služební výcvik nám už nezbývá tolik času kolik bychom si přáli.

Musím říct, že s Lexušátkem jsem víc než spokojená a to hlavně s jeho povahou, protože on je nadšený úplně do všeho a udělal by mi co mi na očích vidí.